İletişim

an image
Öztavuk Tarım Hayvancılık San.ve Tic. A.Ş.
Yenişehir / Bursa / TURKEY
Email: oztavuk@oztavuk.com.tr

Phone: 0090(224)772 12 83
Fax: 0090(224)772 17 81

Öztavuk firması bünyesinde etçi ve yumurtacı ticari civciv üretimi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Etçi (Broiler)

an image

Irklarımızın tamamı Ross 308 ana damızlık ırkından üretilmektedir. Ross308 etçi ırkı ; tükettiği yemi ete en verimli şekilde dönüştürebilen ve güçlü fiziki yapısıylada az ölüm yaşanan karakteristik özellikleriyle yetiştiriciler tarafından en çok tercih edilen ırkların başında gelmektedir.

Yumurtacı (Layer) adı verilen ırklarımıın tamamı H&N international firmasının Nick Chick ( Beyaz) ve Brown Nick (Kahverengi ) ırkları oluşturmaktadır.

Beyaz Yumurtacı (Nick Chick)

an image

Özellikle uzun süre pikte yumurta verimi ile dikkat çeken Nick Chick ırkı ideal yumurta ağırlığı ve ölçüleri ile piyasalardan çok talep görmektedir. Az yem tüketimi ve düşük yem rasyon maaliyetleri Nick Chick ırkının diğer güçlü yönlerini oluşturmaktadır. Uysal yapısı ile de ön plana çıkan Nick Chick üreticisine üstün performans ve maksimum kazanç sağlamasıyla üreticinin taleplerini fazlasıyla karşılamaktadır.

Kahverengi Yumurtacı(Brown Nick)

an image

Kahverengi yumurta kalitesini kanıtlamış olan Brown Nick ırkı, maksimum yumurta ağırlığı ve kütlesi ile ön plana çıkmaktadır. Yüksek ve sürekli pik verimi dikkat çeken özellikleridir. Üstün yumurta kabuk kalitesi ve yem tüketiminde gösterdiği düşük tüketim tercih edilmesindeki diğer faktörlerdir. Üniform koyuluktaki yumurta rengi ve kafes şartları için ideal yapısı Brown Nick’i güçlü kılan özellikleri oluşturmaktadır.

Title